8 filmai apie priklausomybes. Paremta tikrais faktais
Šią savaitę Instagram paskyroje (sekdami šį profilį rasite daugiau naudingų įrašų) aprašiau „27 klubą“ ir jame priklausančius jaunus talentus, kurie dėl priklausomybių paliko šį pasaulį gerokai per anksti. Šiandien filmų sąrašas bus nelengva, tačiau svarbia tema – priklausomybės.
Taigi, jeigu esate susidūrę su priklausomybėmis artimoje aplinkoje, verta šį sąrašą pasinagrinėti atidžiau ir pasirinkus artimiausią scenarijų pažiūrėti filmą, o tada pamėginti paieškoti atsakymų, ar kino herojų poelgiai yra veiksmingi konkrečioje situacijoje ir ką būtų galima daryti kitaip, norint užtikrinti sėkmingą filmo pabaigą.
Žemiau atrinkti tikri pasakojimai tiks ne tik įdomiai ir prasmingai praleisti laisvalaikį, tačiau ir edukaciniais tikslais juos drąsiai galima rodyti mokiniams mokykloje, jog šie suprastų, kaip reikia branginti gyvenimą, tėvus ir save.
Žiūrint šias kino juostas, netrūks šokiruojančių momentų, priverčiančių susimąstyti ir iššaukiančių jautriausias emocijas.
Tikiu, jog filmai dažnai padeda mums to net nežinant. Todėl nemažai terapeutų, ypač organizuojantys šeimos terapijas, pasitelkia kiną į pagalbą. Viliuosi, jog jie žemiau atrinkti filmai padės ir tiems, kam reikia pagalbos.
1. „Vaistinių kaubojus“ (angl. Drugstore Cowboy, 1989)
IMDb 7.3 Rotten tomatoes 100%
Veiksmas vyksta 1970-aisiais, kai grupė vartojančių narkotikus vaikinų, pradeda apiplėšinėti vaistines, jog turėtų už ką toliau pirkti narkotikus. Filmas sulaukė palankaus kritikų įvertinimų. Matt‘as Dillon‘as puikiai įkūnijo tikrąjį filme atvaizduojamą personažą – James‘ą Fogle’ą. Filmas buvo sukurtas šio vyro memuarais, „Vaistinių kaubojus“. Šią knygą nuteistasis parašė sėdint kalėjime už apiplėšimus. Jamesas Fogle’as mirė kalėjime, kuomet buvo suimtas už vaistinės apiplėšimą 2011 m. Jis taip niekada ir nepasimokė iš savo pamokų, net ir pasirodžius filmui…
2. Mano vardas Bilas W. (angl. ‘My Name is Bill W’, 1989)
IMDb 7.3 Rotten tomatoes 75%
„Mano vardas Bilas W.“ („My Name Is Bill W.“). Filmas apie anoniminių alkoholikų klubo įkūrėjo biržos maklerio Williamo Griffitho Wilsono (Jameso Woodso) gyvenimo istoriją. Jis buvo Pirmojo pasaulinio karo veteranas, kuris po Didžiosios 1929 m depresijos prarado visą turtą ir pradėjo gerti. Visai netyčia jis susipažino su daktaru Robertu Holbrooku Smithu (Jamesu Garneriu), kuris taip pat kovojo su alkoholizmu. Jiedu sukūrė paramos grupę, kuri tapo anoniminių alkoholikų organizacijos pradininke.
3. “Gražus vaikinas“ (angl. Beautiful boy, 2018)
IMDb 7.3 Rotten tomates 68%
“Gražus vaikinas” filmas pasakoja apie tėvo ir sūnaus Deivido bei Niko Sheff’ų santykius. Pasakojimas pagrįstas tėvo memuaro bestseleriu “Gražus vaikinas”. Tai už širdies griebianti istorija apie šeimos pastangas išgyventi, kovoti su nepriklausomybe ir išgyti.
4. “Krepšininko dienoraštis“ (angl. The Basketball Diaries, 1995)
IMDb 7.3 Rotten tomatoes 45%
Autobiografinė drama “Krepšininko dienoraštis” pasakoja apie kelių jaunuolių gyvenimą. Jim`as svajoja tapti profesionaliu krepšininku, tačiau mirus jo geriausiam draugui ir dėl nuolatinių motinos priekaištų namuose, jis pradeda nebegrįžti namo, plius jis pripranta prie heroino. Norėdamas jo gauti, jis vagia, smurtauja ar net parsidavinėja. Tik vyresnio draugo, gyvenančio kaimynystėje, dėka Jim`as sugeba atsitiesti.
5. “Kendi” (angl. Candy, 2006)
IMDb 7.2 Rotten tomatoes 47%
Australų filmas „Candy“ atskleidė Megan Bannister kažkada buvusios narkomanės ir prostitutės gyvenimą. Istorija sukasi apie jauną porą – Kendi ir Deną. Visiško užsimiršimo ir ekstazės pora siekia vartodama heroiną. Tačiau netrukus jiems tenka palikti svaigulio kupiną iliuzinį rojų – narkotikams nuolat trūksta pinigų, tad nematydama kitos išeities, Kendi pradeda verstis prostitucija. Denas neprieštarauja, nes nebegali gyventi be kasdienės dozės.
6. „Džija“ (angl. Gia, 1998)
IMDb 7.0. Rotten tomatoes 92%
„Per graži mirti, per laukinė gyventi“ – taip skelbia 1998 metais sukurtas jos gyvenimo įkvėptas filmas „Džija“. Tai tikras pasakojimas apie supermodelį Gia Carangi. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ji žaibiškai padarė trejus metus trukusią karjerą, kol 1986 metais vos 26-erių mirė nuo AIDS. Anuomet mažai kam žinoma aktorė Angelina Jolie už šį vaidmenį gavo antrąjį karjeroje „Auksinį gaublį“.
7. „Benas sugrįžo” (angl. Ben is back, 2018)
IMDb 6.7 Rotten tomatoes 82%
“Benas sugrįžo” – istorija apie paauglio priklausybę nuo narkotikų ir motinos norą padėti sūnui. Filmas apie mamos meilę vaikui, supratingumą ir kaip išlikti sveiko proto sudėtingame gyvenime. Režisierius filmą sukūrė, remdamasis asmenine patirtimi ir įkvėptas ne vieno, o kelių žmonių likimais.
8. „Betty Ford istorija“ (angl. The Betty Ford Story, 1987)
IMDb 6.4.
Įdomu sekti toliau?
Nepamirškite užsiprenumeruoti naujienlaiško, kuris yra kiekvieno puslapio apačioje bei pasidalinti šiuo įrašų socialiniuose tinkluose, kad jūsų draugai taip pat turėtų ką žiūrėti šį savaitgalį! Ačiū.
P.S. Man labai malonu, jog jūs skaitote ir dalinatės mano tekstais su savo draugais! Mano tikslas – nesustoti kurti įkvepiantį turinį, kad visuomet turėtumėte ką įdomaus pažiūrėti, pasisemti įkvėpimo ir linksmai bei turininkai praleisti laisvalaikį. Su jūsų pagalba galėčiau skirti daugiau savo laiko istorijų kūrimui ir aprašymui, tad, jei norite prisidėti prie tolimesnio filmų turinio kūrimo, galite tai padaryti, tapę mano Patreon remėjais.
Patreonai gaus ne tik visą šį turinį, tačiau ir papildomai sukurtus, greitai pasirodysiančius naujus ir detaliai aprašytus filmų paketus įvairiomis temomis bei el. knygą “4 tikros žymių žmonių biografijos”. Paramą aš priimu kaip palaikymą ir padrąsinimą kurti straipsnius toliau. AČIŪ jums už galimybę daryti tai, kas man (ir tikiuosi jums) teikia malonumą ir yra įdomu.