Ieškantiems nemokamų profesionalių konsultacijų – “idialogue.lt“

Mes galime prisidėti prie gražios ugdymo formos, žmonių progreso ir profesinės laimės kūrimo“ Saulius Alksnis
Visuomet žavėjausi ir žaviuosi žmonėmis, kurie ne tik ima, tačiau ir duoda. Tais, kurie nieko nesitikėdami gauti atgal, dalinasi savo žiniomis ir patirtimi su aplinkiniais. Saulius Alksnis yra vienas tų žmonių, kurie tiesiog iš idėjos, norėdamas pagerinti kitų žmonių profesinius gyvenimus, prieš maždaug ketverius metus sumąstė sukurti pirmą Lietuvoje nemokamą mentorystės platformą www.idialogue.lt
Ši platforma yra tokia naudinga, jog apie ją būtina garsiai ir daug kalbėti. Visi Lietuvos žmonės turėtų žinoti apie šios svetainės egzistavimą. Kodėl? Vidutinė vienos konsultacijos kaina Lietuvoje siekia apie šimtą eurų. Priklausomai kokia tai sfera ir kokia konsultacijos trukmė. Ne visi žmonės, (o ypatingai pradedantieji) turi papildomų lėšų mentoriams arba kitaip dar vadinamiems mokytojams.
Gauti naudingų patarimų iš ekspertų (ypatingai šiandien), kai stoja verslai ir žmonės netenka darbo, yra aukso vertės. Idialogue.lt atveria duris į naują karjerą, praplečia pažįstamų žmonių ratą ir net suteikia darbus. Šioje svetainėje rasite 34 skirtingų profesinių sričių mentorių, kurie visiškai NEMOKAMAI konsultuos jus iki trijų mėnesių.
Interviu yra naudingas keliais aspektais:
• Pirma, atskleidžiama kaip, kada ir kodėl Lietuvoje atsirado nemokama mokymosi su profesionaliais mentoriais platforma.
• Antra, detaliai papasakojama kokie yra šios mentorystės paslaugų platformos išskirtinumai ir privalumai, lyginant su kitų šalių programomis.
• Trečia, išdėstomi sunkumai, su kuriais buvo susidurta kuriant platformą pačioje pradžioje, darbo eigoje ir šiandien bei kaip Saulius juos įveikė.
Dėmesio! Straipsnio gale, norintieji kurti ir plėtoti savo verslą, ras neįkainuojamų patarimų.
Neturi laiko perskaityti šio interviu?? Visiškai NEMOKAMAI tapk Kitokie Žmonės tinklalapio nariu ir klausykis straipsnių audio formatu! Spausk Menu „Prisijunk“ ir grįžęs į šį puslapį rasi audio įrašą.
Kas slepiasi už Idialogue.lt platformos?

Sveikas, Sauliau. Ačiū, kad sutikai pakalbėti ir pasidalinti savo žiniomis su „Kitokie Žmonės“ skaitytojais. Esi idialogue.lt platformos bendraįkūrėjas. Gal gali papasakoti kaip gimė šis verslas?
Labas! Tiesą pasakius iš dviejų benraįkūrėjų likau vienas. Prieš maždaug 4.5 metų šios mentorystės idėją brandinome ir vystėme kartu su mano buvusia partnere Tatjana, tačiau ji greitai sau nuoširdžiai atsakė, jog nori eiti kitu profesinio tobulėjimo keliu. Ji pasirinko psichoterapeutės kėdę ir pasakė, jog Idialogue.lt yra mano kūdikis.
Taip tapau vieninteliu įkūrėju. Vis dėlto turiu strateginį partnerį Darių Pietarį. Darius padeda su idėjomis ir investicijomis. Idialogue.lt platformos idėja jam buvo artima ir prasminga, todėl pradėjome bendradarbiauti. Mes reguliariai susitinkame ir kalbame apie platformos kryptį, žingsnius ir ambicijas. Turėdamas daugiau patirties, Darius sukuria man daug vertės. Pakalbėjus su juo, pasidaro aiškiau kaip toliau vystyti projektą.
Ar tai yra vienintelė Tavo veikla?
Ne, kad ir kaip to norėčiau, ji nėra vienintelė mano veikla. Šiai dienai turiu tris darbus. Dirbu mokymų ir konsultacijų įmonėje TMD Partners, kur užimu kelias roles. Esu taip vadinamas „key account‘as“. Dirbu su stambiais klientais. Mano tikslas yra padėti jiems identifikuoti poreikius organizacijos vystymo ir plėtros ugdymo plotmėje. Esu tarpinis žmogus tarp mūsų konsultantų ir klientų tam, kad surastumėme geriausią sprendimą ir padėtumėme jį įgyvendinti.
Antras darbas – idialogue.lt. Ši veikla atima apie 12 darbo valandų per savaitę. Visiškai neatlygintinai šoku į platformos vystymo darbus: strateguoju, stengiuosi dirbti ties platformos monetizavimu, dar didesnės vertės sukūrimu ir reklamavimu.
Trečia veikla – mano asmeninė nepriklausoma konsultanto kelionė, kur save pozicionuoju karjeros valdymo ir mentorystės srityse.
Apie ką yra idialogue.lt mokymosi platforma?
Tikiu, kad pasaulyje yra už mus daugiau ir mažiau žinančių žmonių. Vienu atveju, tu turėtumei turėti mentorių, kitu – pats galėtumei juo būti ir savo patirtį perduoti mažiau patyrusiems“
Gal gali trumpai papasakoti apie Idialogue.lt platformą?
idialogue.lt yra atvira, nemokama ir visą parą veikianti mentorystės platforma. Tikiu, kad pasaulyje yra už mus daugiau ir mažiau žinančių žmonių. Vienu atveju, tu turėtumei turėti mentorių, kitu – pats galėtumei juo būti ir save patirtį perduoti mažiau patyrusiems. Platforma tinka visiems, tik klausimas ar žmogus turi noro dalintis. Jei turi, ši svetainė yra tobula vieta.
idealogue.lt paslaugos yra nemokamos, nes mentorystė, mano nuomone, yra neatlygintina veikla. Viduje pykstu, kai sužinau, kad už ją kitur reikia mokėti. Platforma veikia visą parą. Tokiu būdu stengėmės ją padaryti lanksčią ir universalią.
Pasaulyje yra daug mentorystės programų, tačiau jos dažniausiai turi pradžios ir pabaigos laiką ir jei nespėji, reikia laukti kitų metų. Jos taip pat dažniausiai turi tam tikrą vietų skaičių ir jei nesuspėjai užsiregistruoti, vėl turi metus palauki.
Mes sakome, kad tai yra neteisinga, nes kai ateina problema, ji tau iš anksto neduoda žinoti, kad tuos ateis. Todėl šį procesą padarėme greitą. Tai reiškia, jog su tam tikru klausimu atėjęs į svetainę žmogus, pagal atitinkamą sritį išsirenka sau mentorių. Tuomet perskaito jo trumpą biografiją ir siunčia užklausą. Per kelias dienas ateina atsakymas ir žmonės yra suporuojami trijų mėnesių bendradarbiavimui. „Mentee“ t.y. mokinys inicijuoja veiksmą, o mentorius dalina savo patirtį, kuri pagreitina mokinio profesinę kelionę, padaro ją kryptingesnę ir aiškesnę.
Kodėl Tau gimė idėja sukurti šią mentorystės platformą?
Viskas susidėjo iš skirtingų gyvenimo etapų. Kai su Tatjana susipažinome vystydami kitą idėją, pavadinimu „Talentų karta”, man pirmą kartą įstrigo žodis „mentorystė“. Jį dažniausiai vartojo ir mentorystės poreikį girdėjome iš jaunų žmonių.
Vėliau studijavau magistrą Olandijoje ir rašiau magistrinį darbą apie lyderystės vystymąsi. Viena iš išvadų kurią priėjau buvo – žmonių buvimas šalia mūsų lyderystės kelionėje daro mums didelę įtaką. Tuomet „užsikabinau“ ant mentorystės idėjos kabliuko dar labiau ir pradėjau domėtis šia tema plačiau.
Skaičiau daugybę mokslinių straipsnių. Bandžiau suvokti kada mentorystė veikia, kada neveikia. Tuomet pradėjau domėtis kitomis pasaulio mentorystės programomis, ieškodamas jų platformų ar tiesiog įkvėpimo šaltinių. Sunku pasakyti kaip, tačiau atsirado vizija, kaip ši platforma turėtų atrodyti. Faktas, jog kai pirmą kartą susikuri viziją, ji būna 30 kartų įspūdingesnė. Norėjosi, kad svetainėje būtų daug įdomių funkcijų, kalendorius, susirašinėjimai ir t.t.
Turbūt dėl to mes ilgai užtrukome kol paleidome šią platformą. Buvo sunku atsisakyti savo „plunksnuotos“ vizijos ir pradėti nuo kažko labai mažo. Atsimenu, buvau susitikęs su Ilja Laurs, kuris man pasakė: „Jums nereikia tos didelės mašinos. Pradėkite nuo nedaug“. Tuo metu atrodė, jog jis nieko nesupranta, tačiau pastebėjau, jog ši informacija iš profesionalų vis kartojosi, todėl šią idėją pritaikėme.
Pradėjome nuo mažų žingsnių ir stebėjome žmonių reakcijas. Atsižvelgiant į gautus atsakus, platformą tobulinome. Pamažu iš skirtingų mažų dalių, viskas susidėliojo taip, kaip yra dabar. Žinoma, jei žiūrėtumėme kokia ši svetainė buvo pradžioje ir kokia yra dabar – viskas labai skiriasi.
Užsidirbę pinigų, pakeitėme platformos versiją. Programoje atsirado ženkliai daugiau patogumų. Sistema tapo aiškesnė ir lengviau naudojama. Net ir šiandien platformoje pamažu atsiranda naujų funkcijų, papildomų galimybių. Viską, ką uždirbame, investuojame į platformos vystymą. Einame į priekį mažais, bet tvirtais žingsniais. Turime didelę bendruomenę, iš kurios, jei aktyviai klausome, girdime pasikartojančius patarimus. Tai reiškia, jog tai yra tie keliai, kuriais verta eiti toliau.
Iššūkiai, kuriant verslą
Tu kaip koks apaštalas. Vaikštai nuo žmogaus prie žmogaus, visus kvieti prisijungti ir dalintis. Nustok. Žmonės yra fragmatikai. Jiems reikia vertės lygiai taip pat kaip ir tau. Kol tu sau nepripažinsi, kad tai yra verslas, tol tu niekada ir nesukursi verslo“
Su kokiais iššūkiais susidūrėte pačioje darbų pradžioje, vystymosi laikotarpiu ir šiandien?
Didžiausias iššūkis pačioje Idealogue.lt kūrimo pradžioje, kaip jau ir minėjau, buvo meilė savo įsivaizduojamai vizijai bei jos paleidimas. Reikia pradėti ne nuo kažko absoliučiai tobulo, o tiesiog pradėti. Tai galima daryti nuo to, nuo ko platforma tiesiog negalėtų egzistuoti. idialogue.lt negalėjo gyventi be galimybės mentoriui ir mokiniui susipažinti, o visi kiti dalykai, gal ir kūrė vertę, bet jie nebuvo pagrindiniai.
Platformos vystymo eigoje pats kilpą sau ant kaklo užsimoviau dėl to, kad pasirinkau mentorystės, kaip ugdymo formos vystymą ir puoselėjimą. Dėl to, kad mentorystė yra neatlygintina veikla. Iškilo klausimas kaip galėčiau generuoti pajamas. Iš pradžių buvau visiškas „idėjininkas“, ir kaip mano psichoterapeutė man sudėtingu gyvenimo laikotarpiu sakė: „Tu kaip koks apaštalas. Vaikštai nuo žmogaus prie žmogaus, visus kvieti prisijungti ir dalintis. Nustok. Žmonės yra pragmatikai. Jiems reikia vertės lygiai taip pat kaip ir tau. Kol tu sau nepripažinsi, kad tai yra verslas, tol tu niekada ir nesukursi verslo“.
Šie žodžiai buvo ištarti apie pusantrų metų atgal ir nuo tada pakeičiau savo nuostatą. Gal ir negražu taip sakyti, tačiau atsirado daugiau pragmentiškumo. Be jo platforma neišgyventų arba tuomet jau reikėtų investuoti savo asmeninius pinigus, ko daryti nesinori, nes investuoju daug laiko, o tai irgi yra savotiška pinigų atmaina.
Įjungėme verslininko mąstymą. Pradėjome galvoti kaip galėtumėme platformą monetizuoti, išlaikant tą pačią mentorystės ideologiją, tai yra neapmokestinant žmonių bendravimo, kas, mano nuomone, būtų neteisinga.
Pajamų generavimas yra mūsų didžiausias iššūkis. Kitas iššūkis – vienu metu buvo sudėtinga pritraukti mentorius. Paaiškinti šios platformos vertę ir parduoti jiems projekto idėją. Taip pat didinti svetainės žinomumą.
Kūrybiška marketingo strategija
Kokiais kanalais ir kaip skleidžiate žinią apie Idialogue platformą? Kurie kanalai pasiteisino labiausiai, o kurie mažiausiai?
Pajamas skiriame Facebook kampanijoms. Bandėme LinkedIn, bet ši platforma mums buvo per brangi. Didele dalimi srautas plaukia iš kitos perspektyvos. Visai netikėtai pavyko užmegzti partnerystes su universitetais, o studentai yra viena iš mūsų tikslinių auditorijų.
Suteikiame universitetams galimybę savo mentorystes programas perkelti pas mus. Tai reiškia, jog mes duodame automatizuotą sprendimą, o jie išlaiko savo autentiškumą. Tokiu būdu universitetai didelę dalį savo darbo padaro komunikuodami šia platforma.
Kitas dalykas, kuris mums pasiteisino yra mentorių bendruomenės stiprinimas. Jie yra tie vėliavnešiai, kurie aplink save turi kitas dideles bendruomenes ir jeigu jie skleis gerą žodį apie mus, mūsų žinomumas plėsis ženkliai greičiau. Stipriname žmonių bendruomeniškumą, rengdami mažus renginius ir susitikimus, kaip pavyzdžiui, idialogue.lt gimtadienis.
Didinti svetainės žinomumą taip pat padeda įvairūs pranešimai, bandymai pasirodyti kurioje nors laidoje ar portale. Bandome viską, tačiau svarbiausia sudedamoji dalis yra mentoriai ir webinarai karjeros tema, kas šiuo metu yra ypatingai aktualu.
Su partneriais, įdarbinimo agentūra „Amston“ pradėjome bendrą iniciatyvą, pavadinimu #NePasaulioPabaiga.
Kartą per savaitę dalinamės aktualiu turiniu iš darbo rinkos ekspertų lūpų. Pasakojame kaip jie gyvena, jaučiasi. Ką jie daro ir kokias rekomendacijas duoda, kad žmonės darbo neprarastų ar kaip kuo greičiau jį susigrąžintų.
Kam Idealogue.lt platforma yra tinkamiausia? Kuriai žmonių grupei? Pagalbos čia gali susilaukti tik pradedantieji ar ir pažengę savo srities specialistai?
Platforma yra tinkama visiems, kurie turi profesinių klausimų. Tai nepriklauso nuo amžiaus, lyties ar tautybės. Atsimenu vieną unikalią užklausą, kurią pateikė jaunas vaikinas. Jam buvo 15 metų ir jis paprašė mentoriaus pagalbos iš vadovavimo srities. Vaikinukas teigė: „Vystau verslą ir turiu žmonių motyvacijos klausimą“. Jis neklausė kaip jam vystyti verslą, nes šie klausimai jam buvo aiškūs, jis klausė kaip sužadinti žmonių motyvaciją. Man ši situacija paliko įspūdį.
Taigi platforma naudojasi ir labai jauni, ir brandaus amžiaus žmonės, kurie suprato, jog gyvenime darė ne tai, ką turėjo daryti. Ypatingai šiandien, kai žmonės vis dažniau diskutuoja apie prasmę ir savirealizaciją.
Kai turi tam tikrą klausimą ir žinai, kad konkretus žmogus gali tau pagelbėti, paprašyk jo pagalbos. Net jei jis nėra iš tavo pažįstamųjų rato, tai maža problema. Jei tas žmogus yra toks, kokį tu jį matai – savo srities profesionalas, sąmoningas ir besidalinantis žiniomis, jis tau tikrai atsakys“
Ar Tu pats turi mentorių? Galbūt jie yra iš idealogue platformos?
Esu turėjęs daug mentorių ir juos randu neatsitiktinai. Viskas priklauso nuo to, kokiame gyvenimo etape tuo metu būnu. Pavyzdžiui, jei galvodamas apie platformos monetizaciją, man svarbi marketingo dalis, tuomet ieškau šios srities mentoriaus. Šią akimirką mokytojo neturiu, nes nejaučiu tam didžiulio poreikio.
Taip pat dabar turiu daug darbų, kuriuos reikia įgyvendinti, atsižvelgiant į tai, kokią informaciją aš jau gavau iš savo mentorių. Iš kitos pusės, turiu daug žmonių aplink save, kurių nuomonė man yra svarbi. Dažnai su šiais žmonėmis tariuosi, klausiu jų patarimų, minčių ir idėjų.
Todėl galiu teigti, jog turiu nemažai mentorių. Išmokau pamoką, jog reikia nesistatyti apsauginių sienų savo galvoje. Kai turi tam tikrą klausimą ir žinai, kad konkretus žmogus gali tau pagelbėti, paprašyk jo pagalbos. Net jei jis nėra iš tavo pažįstamųjų rato, tai maža problema. Gali ieškoti žmonių kas tave su juo supažindintų arba pats jam parašyti. Jei tas žmogus yra toks, kokį tu jį matai – savo srities profesionalas, sąmoningas ir besidalinantis žiniomis, jis tau tikrai atsakys. Galbūt jis duos tik vieną atsakymą, tačiau jis bus argumentuotas.
Veiksmingi ir neveiksmingi ugdymo šaltiniai
Kas, tavo nuomone, yra veiksmingiausia žmogui, kuris siekia tapti savo srities profesionalu? Knygos? Įvairūs kursai? Mentoriai? Dauguma žmonių teigia, jog perskaitė šimtus knygų, tačiau jie kaip yra įstrigę tame pačiame savo karjeros taške, taip ir yra. Kas asmeniškai Tavo kelyje, Tau padėjo labiausiai, o kas ne?
Viskas yra svarbu. Knygos man padarė didelę įtaką. Ypatingai biografinės, nes turėjau galimybę pažinti žmogų iš arčiau, suprasti jo mąstymo būdus, pasirinkimus, sprendimus, sėkmes ir nesėkmes. Taip pat įvairūs podcast‘ai, dokumentiniai filmai. Šiuo metu kaip tik žiūriu įdomų dokumentinį filmą „Inside Bill‘s brain“. Netflix‘e šis trijų serijų dokumentinis filmas yra tiesiog fantastika. Žiūriu po vieną seriją vakarais, kai vaikas miega ir galvoju, kad nesinori man eiti miegoti, norisi eiti ir dirbti!
Mentoriai yra labai svarbi mokymosi sudedamoji dalis, nes vietoj to, kad perskaitytumei visą knygą, daug vertingo turinio gali gauti iš mokytojo. Mano nuomone, visi ugdymo šaltiniai yra svarbūs, tačiau gal didesnį medalį užkabinčiau mentorystei.
Atsimenu, kai dariau TedX pranešimą. Kalbėjau apie tai, kodėl mokymasis iš aukščiausių pasaulyje pripažintų lyderių ne visada veikia. Taip yra dėl to, jog mes bandome atkartoti jų sėkmes, bet skiriasi mūsų situacijos, aplinka, laikmačiai ir pan.
Tuomet mūsų noras veikti krenta. Į motyvaciją arba kitaip dar vadinamą „flow“ būseną patenkame tada, kai užduotis, kurią darome, arba žmogus, iš kurio mokinamės yra ne Olimpo kalno viršūnėje, o tik keliais žingsniais priekyje. Žmogus, kuris tik prieš du metus buvo ten, kur tu esi šiandieną yra tinkamas mentorius. Tuomet sutampa jūsų turinys ir jis dar prisimena ir išjaučia tą situaciją, kurioje tu esi dabar. Jis gali tau duoti patarimų ir papasakoti kaip jis atsidūrė ten, kur yra šiandieną. Tada lengviau patekti į „flow“ būseną, nes užduotis ar iššūkis, kurį stengiesi įveikti yra ne tokie sudėtingi.
Žmonės yra didžiulis motyvacijos, žinių ir patirties šaltinis. Taigi viskas yra svarbu, tačiau žmonės yra svarbiausia.
Ar turite sėkmės istorijų, kai mokinys mentoriaus pagalba sukūrė ir išvystė sėkmingą projektą?
Man šiek tiek gaila, kad mano rankų ir kitų žmonių rankų, kurie prisideda prie idialogue.lt, yra per mažai tam, kad atrastumėme sėkmės istorijas. Jos mus pasiekia tik tuomet, kai kažkas jomis pasidalina. Iš kitos pusės, sėkmė sėkmei nelygu. Vienam žmogui tai gali būti atsakymas į labai sudėtingą klausimą, kuris jį veda link dar didesnės sėkmės.
Yra viena istorija, kuomet mentorė dirbo su mergina, kuri gyvena Čilėje. Ši padėjo jai atsakyti į tam tikrus klausimus ir įkurti nuosavą verslą.
Ne kartą buvo nutikę atvejų, kai mentoriai įdarbina savo mokinius. Konsultavimo metu jie stebėjo žmogaus motyvaciją, atsakomybės jausmą ir pamatę kiek „mentee“ padaro, suprato, jog šis žmogus tiktų jų organizacijai.
Šiandien pildžiau informaciją idialogue.lt svetainėje ir pamačiau, jog artėjame prie 2 tūkstančių sėkmingai bendravusių porų. Suprantu, kad šis skaičius iki mano rankų neateina, bet būtinai skirsime laiko tam, kad išsiaiškintumėme viską apie sėkmes istorijas, nes jos įkvėps prisijungti ir kitus.
Kokie idialogue.lt svetainės ateities planai?
Noriu, jog ši platforma būtų ta vieta, kur fizinis žmogus galėtų augti ir tobulėti. Į tai įeina –mentoriaus susiradimas, mokymų skiltis, konsultacijų skiltis, tobulėjimų skiltis ir pan.
Tačiau iš kitos pusės noriu bendradarbiauti su verslais. Tuo pačiu tai būtų ir monetizacijos šaltinis. Įkvėptumėme organizacijas naudotis mentorystės platformos nauda. Įmonės galėtų siųsti savo darbuotojus ir skatinti juos mentoriauti. Taip jos stiprintų savo vardą, o darbuotojai treniruotų lyderystės įgūdžius, dalindamiesi patarimais su kitais.
Siekiu, jog ši platforma taptų tarptautine. Pamažu verčiant ją į kitas kalbas ir stengiantis užkariauti naujas teritorijas.
Mentorystė įgauna vis daugiau vertės ir tikiu, jog mes šioje srityje atsidūrėme laiku. Mes galime prisidėti prie gražios ugdymo formos, žmonių progreso ir profesinės laimės kūrimo.
Saulius Alksnis teikia asmenines konsultacijas karjeros klausimais. Su juo galite susisiekti:
www.idialogue.lt
Facebook
LinkedIn
info@idialogue.lt
PATARIMAI, PLANUOJANTIEMS KURTI SAVO VERSLĄ AR PROJEKTĄ:
• Susirasti mentorių, kuris galėtų pagelbėti, arba bent jau savo artimoje aplinkoje turėti žmonių, kurių nuomonė jums yra svarbi ir su kuriais galėtumėte pasitarti bei gauti naudingų minčių.
• Pradėti nuo mažų ir paprastų žingsnių ir tik tuomet plėtoti savo idėją, atsižvelgiant į vartotojų ir klientų poreikius.
• Pradedant įgyvendinti naują verslą ar projektą, reikia nebijoti paleisti savo pirminės įsivaizduojamos vizijos, kuri dažnai būna nereali. Gale dienos nenuspėjamas rezultatas gali būti net dar įspūdingesnis ir geresnis nei tikėtąsi.
• Jei nežinote nuo ko pradėti kurti verslą, pradėkite nuo pačios idėjos branduolio. Nuo tos dalies, be kurio jūsų verslas tiesiog negalėtų išgyventi. O visus kitus komponentus, kurie nėra gyvybiškai būtini, išvystysite bėgant laikui.
• Pačioje verslo pradžioje reikėtų pripažinti sau, jog tai yra verslas ir nebijoti iš to siekti uždirbti pinigų.
• Nebijoti kreiptis patarimų pas savo srities profesionalų, net jei ir nepažįstate jų asmeniškai. Didelė galimybė, jog jie jums atrašys ir padės atsakyti į vieną kitą rūpimą klausimą.
Nepamirškite užsisakyki naujausių įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje, kuri yra bet kurio šios svetainės puslapio apačioje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų!