Martynas Driukas „Anapus masinės hipnozės“ knygos apžvalga
Ši knygos apžvalga yra naudinga:
—> Visiems, kas domisi sąmoningumo ugdymu
—> Tiems, kurie užsiima joga, meditacija, rebefingu
—> Žmonėms, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą, siekia susipažinti su asmeniniu tobulėjimu bei kaip pagerinti santykius šeimoje.
Ši knyga skirta padėti žmogui pažinti save, užduoti tam tikrus klausimus apie sąmonę. Tai puikus vadovėlis tiems, kas dar neskaitė literatūros, susijusios su sąmoningumu ir dvasingumu. Knygos autorius Martynas Driukas – Lietuvoje gerai žinomas alternatyviosios medicinos atstovas, rašytojas ir saviugdos mokytojas. Knygoje jis gvildena tokias temas kaip meditacija, reinkarnacija, religija ir santykiai tarp vyro ir moters. Autorius šias temas aiškino, remdamasis įvairiais pavyzdžiais ir kitų žmonių parašytomis knygomis.
VIDINIS KONFLIKTAS
M. Driukas knygoje rašo, jog dauguma žmonių gyvena miegodami, nesigilindami į save ir įgyvenimo prasmę. Jis pataria gyvenime nebijoti sukrėtimų, pokyčių, nes be jų mes neaugtumėme. Jis teigia, kad monotonija žudo, o rasti pozityvų entuziazmą galima tik per žinias ir eksperimentus bei geriau pažinus save.
Žmonėms kyla abejonių dėl savo ir aplinkinių samoningumo, tačiau kiek kartų gyvenime jie yra pasakę: „O jau pralėkė mėnuo, net nepastebėjau!”. Pasirodo, tik šią akimirką, kai uždavėšį klausimą, jie buvo sąmoningi. Visą kitą laiką pramiegojo. Jis teigė, jog dauguma mūsųsusitapatina su savo mintimis ir mano, kad mintys – tai ne mes. Tačiau, jei nurimtumėme, pastebėtume, kad patys galime tapti savo minčių stebėtojais. Mes ir mūsų mintys iš tiesų yra du atskiri dariniai. Kaip puodas pilnas sriubos. Jūs esate puodas, kuris stebi savyje verdančią sriubą. Jūs ne sriuba ir visai ne tie ingredientai (mintys) skystyje. O jei jūs ne mintys, vadinasi sąmoningai galite pasirinkti ką galvoti. Autorius rašo, jog mes dažnai gyvename lig sapne, mintyse panirę į praeitį ar į ateitį, negyvendami šia diena, šia akimirka. Gyvename hipnozėje, masinėje hipnozėje. Kokios yra mūsų mintys, toks yra ir mūsųgyvenimas. Liūdnos, niūros mintys – toks ir gyvenimas.
Mums visiems reikia sergėti prie savo proto vartų, stebėti ką mąstome ir neįsileisti bet kokiųneigiamų ir beprasmiškų minčių. Neteršti proto, o jį prižiūrėti.
Vietomis autorius tiesiai šviesiai rėžia apie žmonių, kurie rūko ar vartoja alkoholį, ribotą ir mažą protą. Žinoma tokiais žodžiais jis tik bando pažadinti šiuos žmones ir padrąsinti susimąstyti apie jų pasirinkimus. Autorius pataria pamažu pradėti rinktis savo mintis. Pradžioje tai nėra lengva, tačiau teisingos ir pozityvios mintys gimdo tokius pat veiksmus, o veiksmai sukuria mūsų gyvenimus.
Knygos autorius teigė, jog mūsų vidiniuose namuose gyvena du žmonės: aš ir kitas aš. Puodas ir sriuba. Mes kažko norime ir kažko nenorime, dažnai neapsisprendžiame. Tai yra stebėtojo susitapatinimas ir atsiskyrimas nuo minčių. Tai sąžinės, grynojo sąmoningumo blyksniai įpročių jūroje. Tai tik įrodymas, jog mes nesame mūsų mintys.
MEDITACIJA
Autorius aprašė kelias meditacijos formas, paaiškino kas tai, kaip taisyklingai ir veiksmingai reikia jas atlikti. Taip pat kokią naudą ši praktika suteikia:
1. Garsinė mantra meditacija – kartojami tam tikri teiginiai. Sėdite vienumoje ir rankose laikote malą (karoliukų vėrinį) arba rožančių ir balsu kartojate teiginį. Taip pat karoliukųvėrinį galima pasigaminti ir patiems. Karoliai naudingi dėl kelių priežasčių: jie padeda susikaupti ir nuraminti mintis. Mantrą reikia kalbėti paėmus kiekvieną karoliuką atskirai iki kol prieisite prie didžiojo karoliuko. Tuomet vėrinį reikia apsukti ir pradėti kitą ratą. Taip kartodami mantrą, atakuojate pasąmonę jus auginančiais, valančiais teiginiais. Tai panašu į vaizdą, kai į pilną puoduką arbatos (pasąmonę) pilate skaidrų vandenį. Arbata bėga per kraštus, bet palengva arbatą keičia skaidrus vanduo. Toks yra mantros kartojimo efektas. Kiek laiko reikia atlikti meditaciją? Tiek, kiek patinka ir dar penkias minutes, kai nebesinori. Taip kasdien vis ilginant laiką.
2. Sąmomingas kvėpavimas (pranajamos). Ritmingas kvėpavimas pripildo mus gyvybinės energijos. Kvėpavimo pratimai pakeičia fizinę, protinę ir emocinę savijautą. Vienas naudingiausių kvėpavimo pratimų – rebefingas. Ši praktika gali per porą minučių kūnui suteikti tai, ką duoda valanda įprastinio kvėpavimo. Rebefingas sušildo kūną, pagreitina medžiagų apykaitą, greičiau degina kalorijas, detoksikuoja kūną, o svarbiausia, jog šis kvėpavimo pratimas apvalo energetinį žmogaus kūną, suaktyvina energijos tekėjimą ir pašalina kūne esančius fizinius ir psichinius spazmus. Daugiau apie rebefingo naudą ir kas tai yra galite sužinoti šiame interviu su žymia Lietuvos rebefere Sigita Šadauskiene.
Autorius taip pat aprašė ir kitas meditacijos formas: judesio meditacija, šiuolaikinė kundalini, dinaminė meditacija, vipasana ir anapana.
RELIGIJA
Knygos autorius aprašė skirtingas religijas ir Dievus, Jis teigė, jog religijos paskirtis tėra priemonė savęs pažinimui ir savirealizacijai.
REINKARNACIJA
Pasaulyje daug žmonių tiki reinkarnacija (tariamas reiškinys, kai žmogaus siela po jo mirties įsikūnija į kitą žmogų, paukštį ar gyvūną). M. Driuka taip pat tiki reinkarnacija, nes jam tai yra asmenine patirtimi grįstas žinojimas. Jogos praktika, meditacija, hipnozė ir sąmoningas kūno ir minčių varžymas jam padėjo prisiminti savo praeitų gyvenimų įvykius. Pasėdėjęs keturis mėnesius po penkias valandas per parą visiškoje tyloje, Ashtanga Jogos praktikos dėka, jis sugebėjo išeiti iš savo kūno ir regėjo kitus pasaulius. Verta paminėti vieną M. Driukos pastebėjimą, kuris teigia, jog savižudybė – tai kelias į kančias, o ne į dangiškas sferas. Žmogus, pabandęs anksčiau išeiti, pasmerkia save didžiulėms kančioms tol, kol neateis tikra jo mirties valanda.
VYRO IR MOTERS SANTYKIAI
Autorius teigia, jog vyras ir moteris yra skirtingi savo prigimtimi. Harmoniją santykiuose galima rasti tik tuomet, kai žinome kas esame, pažįstame savo vidų ir esame sąmoningi.
Meilė įmanoma tik tuomet, kai du žmonės myli vienas kitą, priimdami jų tikrąsias esybes. Norint išvengti nesutarimų, autorius pataria koncentruotis į savo antrosios pusės teigiamas savybes, nes jei mes galvosime tik apie savo sutuoktinio neigiamus būdo bruožus, šias savybes savo mentaline ir fizine energija tik maitinsime ir jos vis labiau vešės. Anot M. Driuko, mums reikia viduje pakeisti požiūrį į savo vyrą (ar moterį), mąstyti ir medituoti tik apie jo gerąsias savybes. Energija, bangos, viskas, ko nemato plika akis, dirbs savo darbąkiekvieną akimirką, ir šias savybes augins. Jei norite pakeisti žmogų į gera, stenkitės nekalbėti, nepastebėti minusų, nemaitinti jų. Pastebėkite ir auginkite tik pliusus. Tuomet žmogus pasikeis, įvyks stebuklinga alchemija. Tam tereikia laiko, kantrybės ir savikontrolės.
Kas susidomėjo ,,Anapus masinės hipnozės“ knyga, ją galima parsisiųsti visiškai nemokamai iš šios svetainės.
Jei jums patiko ši knygos apžvalga, tikėtina, kad patiks ir sekančios apžvalgos. Užsisakykite naujausių blogo įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje, kuri iššoks bet kurio šios svetainės puslapio apačioje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų.
Ačiū!
Sėkmės ieškant atsakymų ir bandant pagerinti savo gyvenimo kokybę. Kita knygos apžvalga lygiai po savaitės.