Santechnikas, tapęs vienu žymiausiu pasaulyje kovotoju – Conoras McGregoras
Čia nėra jokio talento, o tik sunkus darbas… Tai vadinama apsėdimu… Talentas neegzistuoja, mes – žmonės, esame visi lygūs. Tu gali tapti bet kuo, jei tik tam skirsi pakankamai laiko. Aš nesu talentingas. Aš apsėstas
Aprašytas istorijos herojus – labai kontraversiškas žmogus. Daugelis jo nemėgsta dėl išsišokėliškų ir drąsių pareiškimų (ypatingai paskutiniaisiais metais). Yra žmonių, galvojančių, jog jis per daug šneka ir yra savimyla. Vis dėlto tik pasitikėjimo savimi dėka, Conoras McGregoras, kilęs iš mažo Airijos miestelio, nepabijojo pasipriešinti tėvams ir mesti santechniko darbą bei siekti savo svajonės – tapti MMA (angl. mixed martial arts) – mišriųkovos menų žvaigžde. Dėl savo stipraus tikėjimo, jog anksčiau ar vėliau jam pasiseks, airis penkis metus kovėsi už centus, gyveno iš pašalpos ir tuo pačiu metu apsėstai treniravosi tol, kol pasiekė savo.
Vaikis iš Dublino priemiesčio
„Kai buvau vaikas ir su draugais žaisdavau futbolą, mėgau įsivaizduoti, kad žaidžiu stadione, pilname žmonių“, – pasakojo Conoras viename interviu. – Aš įsivaizduodavau, kad įmušuįvartį ir iškėlęs rankas bėgu, mojuodamas įsivaizduojamai žmonių miniai. Visuomet turėjau tokias vizijas, tik tiksliai nežinojau kur jos mane nuves ir ką jos iš tikrųjų reiškia“. Jau vaikystėje airis pasitelkdavo vizualizaciją, kurią ateity taip profesionaliai įvaldė, kad pradėjo vadinti save ,,Mistiškuoju Mac” (angl. „Mystic Mac”).
Conoras Anthony McGregoras gimė 1988m. Liepos 14 dieną Airijos Dublino priemiestyje Krumline. Jo tėvas dirbo taksi vairuotoju, šeima buvo vidurinės klasės. Jis turi dvi vyresnes seses Aoife McGregor ir Erin McGregor.
Mažame miestelyje gimęs Conoras augo apsuptas „Manchester United“ futbolo gerbėjų ir pats puoselėjo svajonę vieną dieną tapti profesionaliu futbolininku. Tačiau metams bėgant suprato, jog futbolas ne jam ir nusprendė pradėti mokytis bokso.
Senas Conoro draugas, vardu Tomas Eganas, kartą pasakė, jog Dubline berniukai turi gerai nusimanyti du dalykus: futbolą ir muštynes. Vienas iš šių dviejų dalykų nemokėjimas gali labai apsunkinti vaikystę. Conorui neblogai sekėsi futbolas, tačiau save apsiginti jam teko pasimokyti. Airis yra prisipažinęs, jog „turėjo veidą, kurį skriaudikai tiesiog mėgo trankyti”. „Augant gatvėje ir žaidžiant futbolą mes visi įsiveldavome į muštynes, – teigė McGregoras viename interviu. – Skirtumas tarp manęs ir kitų buvo tas, kad aš negalėdavau taip lengvai pamiršti grumtynių. Tai taip smarkiai įstrigdavo mano galvoje, kad kitą dieną aš negalėjau apsimesti, jog nieko neįvyko ir toliau lyg niekur nieko gyventi. Aš sau prisiekiau, kad kai kitąkartą būsiu užpultas – sugebėsiu apsiginti“.
Conoras pradėjo lankyti bokso treniruotes ir netrukus tapo dėl jų pakvaišęs. McGregorui tapus pakankamai stipriam ir pasitikinčiam savimi gatvės muštynėse, jam to pradėjo neužtekti. Jis užsimanė rungtyniauti ir būti geresnis už kitus. „Kai ringe man pradėjo sektis ir pajutau kaip užplūsta energija, visa tai išsivystė į priklausomybę. Aš supratau, kad šis sportas daro mane laimingu. Nuo to momento man niekas kitas neberūpėjo,“ – pasakojo Conoras, kaip paprastas noras apsiginti tapo jo aistra.
McGregoro Paauglystė
„Vaikščiojome po Dublino prekybos centrą. Pavalgėme ir nuėjome link knygyno, – dalinosi paauglystės laikų prisiminimais vienas Conoro draugas. – Vartėme MMA žurnalų puslapius ir aš jau ėjau link išėjimo, kai pašaukiau kartu eiti ir Conorą. Jis tebestovėjo viduje, rankose laikydamas žurnalą ir susikaupęs žiūrėjo į viršelį, kuriame puikavosi boxo žvaigždė Floydas Mayweather. Floydas pozavo stovėdamas, suspaudęs abudu kumščius, žiūrėjo tiesiai šiek tiek šypsodamasis.“
„Tu tik pažiūrėk į jį, – tarė jam tuomet Conoras. – Jis bokso veidas, pasaulinio garso žvaigždė!“
„Žinojau, kad tą akimirką jo vietoje Conoras įsivaizdavo save“.
Kai Conorui buvo apie 16-17 metų, jo tėvai iš Dublino persikraustė į mažą miestelį, pavadinimu Lucan, kuriame jis nieko nepažinojo. Netrukus mokykloje jaunuolis susipažino su Tomu Eganu, pirmuoju airiu, vėliau patekusių į UFC organizaciją. T. Eganas McGregorąsupažindino su MMA sportu ir vėliau su būsimu treneriu – Johnu Kavanagh. Ši trijulė tapo puiki komanda, kuri sudarė idealias sąlygas atsiskleisti McGregoro talentui.
Vaikino svajonėmis tėvai netikėjo, tad jam baigus mokyklą, bandė įkalbėti susirasti „normalų” darbą. Neatlaikęs pykčių su tėvu, Conoras įsidarbino santechniku. „Nekenčiau kiekvienos savo darbo minutės. Ankstų rytą manęs atvažiuodavo paimti ir veždavo į darbą, kuriame praleisdavau 12 valandų per dieną, padėdamas visiems, kam manęs prireikdavo. Tekdavo pasirūpinti pietų užsakymais ir panašiai. Žinojau, kad toks gyvenimas ne man,“ –atviravo Conoras viename interviu.
Vis dėlto maištingasis airis visuomet tikėjo savimi ir mokėjo nuteikti mintis pozityviai,įsivaizduodamas šviesią ateitį. „Aš tikiu traukos dėsniu, – teigė Conoras žymiam MMA žurnalistui Arieliui Helwani. – Lengva įsivaizduoti gerus dalykus, kai tau puikiai sekasi, kas sunku – vizualizuoti turtus ir viską, ką nori turėti, kai gyvenimas tavęs nelepina. Net kai šeima išgyveno sunkius laikus ir aš neturėjau darbo, mokėjau naudotis savo vaizduote. Panašiai kaip vaikas naudojasi savaja žaisdamas. Pamenu, vairuojant barškančią mašiną, aš svajodavau, kad vairuoju naujausio modelio automobilį. Manau, tuo metu ir suveikia traukos dėsnis, kai esant sunkumams, žmogus geba matyti gerus dalykus.”
Pradirbęs santechniku vienerius metus, vieną lietingą popietę, sėdint mašinoje ir valgant pietus, Conoras sau tarė: ,,Velniop visa tai, daugiau nei dienos čia nedirbsiu.” Jis grįžo namo ir pasakė savo sprendimą tėvams. Jie, žinoma, tam nepritarė, tačiau jaunasis airis pažadėjo, kad 25-erių metų jis taps milijonieriumi ir visi dar paminės jo žodžius. C. McGregoras suprato, kad laukti nebėra kada. Atėjo laikas smarkiai dirbti.
Kovos menų karjeros pradžios sunkumai
Profesionali Conoro kovotojo karjera prasidėjo, kai jam buvo 19 metų. Pirmoji laimėta kova, vadinosi ,,Cage of truth 2″, kuri įvyko 2008 metų Kovo mėnesį. Antroji vyro kova buvo taip pat sėkminga, tačiau trečioji nebuvo tokia lengva, kaip visi tikėjosi. Conoras susikovė su vyresniu ir labiau patyrusiu lietuviu – Artemij Sitenkovu. Šią kovą airis pralaimėjo.
C. McGregorui šis įvykis tapo vienu didžiausiu gyvenimo išbandymu, kuris vos nesužlugdė jo karjeros. Šioje situacijoje be trenerio įsikišimo, nežinia ar jaunuolis būtų sugebėjęs įveikti savo vidinius demonus ir grįžti prie darbo.
Pasirodo kovos pralaimėjimas nebuvo vienintelė bėda. Prieš renginį treneris davėMcGregorui 25 bilietus, kad parduotų juos po 20 eurų. Kai atėjo laikas atiduoti 500 eurų, Conoras jų nebeturėjo. Pinigai buvo išleisti. „Aš nebuvau labai nustebęs, nes dažniausiai jis ir taip nemokėdavo man už treniruotes, – rašė J. Kavanagh savo autobiografinėje knygoje. – Nei kitą, nei dar kitą savaitę aš jo salėje nemačiau. Taip praėjo maždaug porą mėnesių iki dienos, kai iš jo namų sulaukiau skambučio.“
Conorui nieko nežinant, mama paskambino Johnui ir paprašė ateiti į namus su juo pakalbėti. „Ji manė, kad švaistau savo gyvenimą, sėdžiu namie ant sofos ir nieko neveikiu. Taigi vienądieną kažkas paskambino į duris, kai jas atidariau, prie durų stovėjo treneris. Jis paklausė ar aš nenorėčiau toliau kautis ir grįžti į žaidimą.“
„Conoro mamą mačiau tik kartą, kovos su Artemij metu, – rašė treneris knygoje „Laimėti arba išmokti”. – Kai ji pasakė, kad nerimauja dėl sūnaus, nes jis eina netinkamais keliais, pamaniau, kad nenoriu apie tai nieko girdėti. Conoras man buvo skolingas ir SBG sporto salės finansai buvo prasti. Tie 500 eurų, kuriuos jis iššvaistė, būtų labai padėję. Tuomet paklausiau, kuo ji vardu. „Margaret”, atsakė ji man.“ Tai J. Kavanagh šiek tiek paveikė. Jo mamos vardas taip pat buvo Margaret. Mažas sutapimas padėjo vyrui suvokti, jog čia skambina sunerimusi motina, kuri bijo dėl sūnaus ateities. „Jei aš paauglystės laikais išgyvenčiau ką nors panašaus ir mano mama prašytų kieno nors pagalbos, nenorėčiau, jog tas asmuo nuo jos nusisuktų. Aš sutikau ateiti ir pakalbėti su Conoru,“ – teigė Johnas. Tądieną treneris išgelbėjo maištingojo airio gyvenimą. Jis buvo griežtas, bet teisingas – vyras matė C. McGregoro potencialą ir nujautė, kad jei ne jis, jaunuoliui daugiau niekas nepadės. Nuo tos dienos pokalbio viskas pasikeitė. McGregoras grįžo į sporto salę ir pradėjo rimtai dirbti.
„Nuo 2008 metų Sausio mėnesio, pradėjau treniruotis du kartus per dieną, kiekvieną dieną. Mano pasirengimo lygis, lyginant su treniruotėmis pačioje karjeros pradžioje, neapsakomai pasikeitė. Dabar aš suprantu ir tikiu, kad sunkus darbas ir atsidavimas tikrai atsiperka,“ – teigė Conoras.
Nelengvais 2008 metais airio gyvenime nutiko vienas teigiamas ir svarbus dalykas – jis sutiko savo gyvenimo moterį Dee Devlin. „Mes susipažinome naktiniame klube. Dee man pasirodėgera mergina, o geros merginos man patinka,“ – teigė Conoras viename žurnalo interviu. D. Devlin klausėsi maištingojo airio svajonių, kuriomis jis dažnai mėgo dalintis ir jį palaikė kaip tik galėjo. „Dee veždavo mane į treniruotes, gamindavo sveiką maistą ir visuomet buvo šalia“ – kalbėjo žymusis kovotojas. – Visa tai, ką darau, darau dėl jos.“
„Cage Warriors” kovos padėjo McGregorui išpopuliarinti savo vardą, tačiau iš finansinės pusės naudos nebuvo. Vyras kovėsi už centus. Apie penkis metus Conoro metinis uždarbis iš kovų siekė maždaug 1,500 eurų. Iš vienos kovos jis uždirbdavo apie 130 eurų, tad jam teko gyventi iš pašalpos. Pašalpa, kurią McGregoras gaudavo buvo maždaug 188 eurų per savaitę. Ne kiekvienas vyras sugebėtų tvirtai tikėti savo svajonėmis ir penkis metus dirbti už tokias menkas pajamas Stiprus palaikymas Conorui buvo jo mergina tačiau iš tėvo patapšnojimo per petį ir paraginimo treniruotis jis ilgai negavo. „Tėvas bandė mane krapštyti iš namų, bet kiekvieną kartą mes tiesiog susipykdavome. Jis priekaištaudavo, kad turiu susirasti „normalų“ darbą. Po kurio laiko, mes nustojome kalbėtis,“ – teigė C. McGregoras. Jaunuolio tėvas tiesiog bijojo dėl sūnaus, nes apie šį sportą prieš tai nebuvo nieko girdėjęs: „Iki manęs nei vienas airis nebuvo pasižymėjęs UFC. Tad aš tėvams turėjau įrodyti, kad iš šio sporto įmanoma pragyventi,“ – yra sakęs Conoras.
Uoliai besitreniruojant, C. McGregoras tobulėjo ir nuskynė net aštuonias pergales iš eilės, iš kurių paskutinės dvi kovos, pelnė jam dvigubą: lengvasvorių ir labai lengvo svorio čempiono titulą.
Vakaras, kai airis laimėjo pirmąjį savo „Cage Warriors” diržą lengvasvorių lygoje, gimėConoro žvaigždės statusas. Buvo praėję keturi metai nuo dienos, kai jaunuolis treniravosi du kartus per dieną, kiekvieną dieną. Sunkus darbas ir atsidavimas pradėjo atsipirkti. „Žmonės salėje buvo dėl jo pakvaišę! Dar niekada nebuvau matęs, kad žaidėjas mokėtų sukurti tokįstiprų ryšį su žiūrovais,“ – teigė Conoro treneris Johnas. – Visi matė, kad Conoro pasitikėjimas savimi yra natūralus ir nesuvaidintas. Po šios kovos, persirengimo kambaryje supratau, kad jis bus ne tik sėkmingas kovotojas, jis bus žvaigždė.“ Po antros pergalės, kuri pelnė Conorui dar vieną čempiono titulą, treneris stebėdamas McGregorą su dvejais ,,Cage Warrior” diržais, užmestais ant abiejų pečių žinojo, kad sekanti kova vyks ne kur kitur, bet UFC ringe.
Svajonės išsipildymas – UFC
2013 metų, Vasario 13 dieną Johnas Kavanagh besisvečiuodamas Islandijoje, sulaukėlemtingojo skambučio. UFC organizacija siūlė Conorui kautis Balandžio 6 dieną Švedijoje. Treneris buvo toks laimingas, kad net nesigilindamas į detales sutiko atvykti. Tiek Conoras, tiek Johnas buvo devintam danguj. Jų svajonė tapo ranka pasiekiama.
Tuo metu Conoras šmėžavo visur: Airijos televizijoje, laikraščiuose, radijuje, bet tuo pačiu metu, jis visiškai neturėjo pinigų. Dieną, kai reikėjo skristi į taip ilgai išsvajotą kovą, jie vos nepavėlavo į lėktuvą vien todėl, jog C. McGregoras iš pašto norėjo atsiimti savo pašalpą. „Išaušus kelionės dienai, mes kaip visada vėlavome, – rašė treneris. – Greitai įšokome į senąDee Peugeot automobilį ir pasukom link oro uosto. Tačiau staiga Conoras paprašė sustoti prie pašto. Jis teigė, jog jam reikia atsiimti savo pašalpą. Aš pasisiūliau jam paskolinti pinigų, tačiau jis nesutiko.“ 188 eurai būsimam MMA kovotojui buvo dideli pinigai, būtini norint pragyventi. Jie pasiėmė pinigus ir laiku nuvyko į oro uostą.
Išaušus kovos dienai Johnas Kavanagh labai jaudinosi ir vietoj to, jog jis ramintų Conorą, airis ramino jį. „Conoras prie manęs priėjo ir paprašė atsigerti, – kalbėjo treneris, prisimindamas pirmąją kovą. – Atsigėręs pasakė, kad nejaučia skirtumo tarp buvimo čia ir treniruočių salės. Dažniausiai tokius žodžius aš sakau savo žaidėjams prieš kovą, kad juos nuraminčiau, tačiau tą akimirką Conoras ramino mane. Jis visiškai nesijaudino!“
Pasirodo, tuo metu Conoras kentė didelius skausmus, sukeltus danties infekcijos. Bet tai tebuvo dantis ir jo tai visiškai nejaudino. Gale dienos Conoro priešininkui dantisto greičiausiai prireikė labiau nei jam, nes kovą jis laimėjo per 67 sekundes!
Nuo tos dienos C. McGregorui daugiau niekados nebereikėjo užsukti į paštą atsiimti pašalpos. Airio populiarumas didėjo su lig kiekviena laimėta kova. Vyro charizma, pasitikėjimas savimi bei humoro jausmas abejingų nepaliko. Besikaunant su skirtingais oponentais, Conoras po mažu artėjo savo tikslo link – tapti geriausiu MMA kovotoju ir atimti titulą iš tuometinio čempiono Jose Aldo.
Ilgai laukta kova dėl pusiau lengvo svorio čempiono titulo su Jose Aldo įvyko 2015, Gruodžio 12 dieną ir buvo pati trumpiausia visoje organizacijos istorijoje. Conoras per rekordinį trumpąlaiką nukovė Aldo vos per 13 sekundžių! Išsipildė viena didžiausių jaunuolio svajonių. C. McGregoras tapo featherweigth (pusiau lengvo svorio) čempionas.
„Jūs net neįsivaizduojat kiek nesėkmių man teko patirti, kad turėčiau ką turiu šiandien, – kalbėjo Conoras viename interviu, duotame po dar vienos laimėtos kovos. – Kiek sunkaus darbo įdėti. Kiek kartų aš jaučiausi kaip kokia beždžionė, uždaryta narve, maitinama bananais, kuriai įsakinėjama šokti. Aš tiek visko perėjau kol man pavyko atsidurti ten, kur esu šiandien“.
Dar niekas UFC gyvavimo istorijoje nėra tapęs dviejų skirtingų svorio kategorijų nugalėtoju, tad kai Conoras pretendavo susikauti su lengvo svorio čempionu Eddie Alvarez žmonės buvo nustebę. Vis dėlto kova buvo paskirta ir McGregoras vos po trijų minučių ringe laimėjo antrąjį čempiono diržą. Airis tapo dviejų svorio kategorijų čempionu ir pačiu žymiausiu mišrių kovos sportininku pasaulyje, o ši akimirka įsirašė į MMA organizacijos istoriją.
Ne per seniausiai C. McGregoras nešiojo pietus savo kolegoms santechnikams, garsiai kalbėjo apie tai, kaip vieną dieną taps kovos menų žvaigžde ir jo merginai bei tėvams daugiau nereikės rūpintis finansais. Aplinkiniai manė, jog jis tėra daug šnekantis vaikis, kuris net ir užaugęs gyvena savo fantazijų pasaulyje. Tačiau jau tuomet jaunuolis tikėjo, jog yra nugalėtojas ir laikė save čempionu. Kiekvieną dieną mintyse matyta vizija pagaliau buvo realizuota. Conoras beveik pasiekė visko, ko norėjo, tad jam liko išpildyti paskutinį savo siekį– susitikti bokso ringe su vaikystės laikų herojumi – Floydu Mayweather.
Boksas – Milijardo dolerių vertės dvikova
2017 metais, Rugpjūčio 26 dieną išsipildė viena seniausių Conoro svajonių – susikauti su žymiuoju boksininku Floyd Mayweather.
F. Mayweatheris yra laikomas vienu geriausiu visų laikų pasaulio boksininku. Per savo karjerą, kurią baigė 2015 metais, tuo metu 40-metis amerikietis iškovojo visas 49 pergales. Nuo 1996-ųjų nė karto taip ir nepralaimėjęs JAV atstovas yra garsiausia visų laikų bokso žvaigždė, tuo tarpu žymiajam airiui bokso dvikova buvo pirmoji gyvenime.
Prieš kovą spaudos konferencijoje, vykusioje Londone Conoras šnekėjo: „Prieš keturis metus aš koviausi Londone, HMV forume, stebint penkiems šimtams žmonių. Už šešiųsavaičių aš kausiuosi milijoninėje kovoje, stebint milijonams žiūrovų!”
Ši dvikova buvo praminta ,,pinigų kova”. Visas pasaulis, kuris nors kiek domisi kovos menu ar boksu stebėjo ją su nekantrumu. Geriausias boksininkas susikovė su geriausiu MMA kovotoju. Kovai prasidėjus, C. McGregoras buvo kur kas aktyvesnis, tačiau išeikvojęs visas jėgas vėliau jis atrodė labai pavargęs, todėl 10-ajame raunde teisėjai nutarė dvikovą nutraukti ir paskelbti F. Mayweather nugalėtoju.
Pagal kovos sutartį F. Mayweatheriui buvo garantuota 100 mln. JAV dolerių premija, o C. McGregorui – 30 mln. tačiau susumavus visas kitas įplaukas (mokestis už peržiūrą, įvairiųprekių pardavimo pajamos ir kt.) Conoras iš šios kovos uždirbo apie 100mln. JAV dolerių! Nors drąsusis airis kovą ir pralaimėjo, jo paauglystės laikų svajonė išsipildė. Kažkada knygyne, jis su nuostaba žiūrėjo į Floydo nuotrauką ir svajojo būti jo vietoje. Ir štai, prabėgus daugiau nei dešimčiai metų, Conoras užkariavo MMA sportą bei atsidūrė viename ringe su Floydu.
Nesėkmingas grįžimas – nauji gyvenimo išbandymai
Ką daryti žmogui, kai rodos visos svajonės jau pasiektos ir pinigai, kurių niekada neturėjo bei apie kuriuos taip smarkiai svajojo, yra uždirbti? Visi, kas pažinojo Conorą ne vienerius metus teigė, jog turtai žymiojo airio nepakeitė ir jis išliko toks pats kuklus ir ištroškęs naujųlaimėjimų kaip ir anksčiau. Vis dėlto po kovos su bokso žvaigžde, Conoras labai praturtėjo. Jei prieš tai jis buvo žinomas tik MMA kovos pasaulyje, tai po pasirodymo bokso ringe, jo vardą žinojo visas sporto pasaulis. Airis tapo vienu daugiausiai uždirbančių sportininkų visoje Žemėje. Airijos žmonės jį dievino, sportininkų gerbėjai visose šalyse jį aukštino. C. McGregoras maudėsi šlovėje ir tai paveikė jaunojo kovotojo mąstymą.
Praėjus kiek daugiau nei metams nuo kovos su Floydu, Conoras grįžo į MMA ringą. Buvo praėję du metai nuo jo paskutinio pasirodymo narve ir MMA pasaulyje pradėjo atsirasti naujos žvaigždės. Vienas ryškiausių naujų kovotojų buvo rusų kilmės jaunuolis, varduChabibas Nurmagomedovas, kuris nuo vaikystės grūmėsi su lokiais ir atrodė nenugalimas. Gerbėjai troško pamatyti Conorą su Chabibu viename ringe, ko rodos norėjo ir pats airis, todėl netrukus kova buvo paskirta ir tokio paties amžiaus vaikinai susitiko 2018 metų Spalio 6-ą dieną Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje. „Manau, kad Chabibas turi daug silpnų vietų ir aš ruošiuosi jomis pasinaudoti, – kalbėjo Conoras prieš kovą. – Dagestane jis gal ir ėjo imtyniųsu meška, bet imtyniauti su Airijos gorila jam dar neteko.“
C. McGregoras du metus nesikovė MMA narve ir nebesitreniravo taip įnirtingai kaip anksčiau. Per tą laiką vyras išbandė savo jėgas bokso ringe, sudarė sutartis su įvairiomis kompanijomis ir padėjo reklamuoti skirtingus produktus. Jis sukūrė savo vyriškų kostiumųliniją, susilaukė dviejų vaikų bei įsiliejo į viskio rinką. Prieš pat kovą su Chabibu Conoras pristatė savo viskį, pavadinimu „Proper no 12“. Kaip matyti vyras savo laiką ir dėmesį pradėjo skirti ne tik kovos menams, tačiau ir kitoms rinkoms.
Sporto gerbėjai buvo pasiilgę senojo susikaupusio ir nenugalimo Conoro. Vis dėlto, kai atėjo ilgai laukta kova, McGregoro gerbėjai nusivylė. Žymiojo airio pasirengimo lygis nei iš tolo nepriminė to senojo atsidavusio MMA sportui vaikino. Didžiąją kovos dalį dominavęs ir ne kartą varžovą parvertęs C.Nurmagomedovas pergalę įtvirtino ketvirtajame raunde, kai oponentą užsmaugė ir šis pasidavė. Airis iki šiol nebuvo pralaimėjęs nė vienos titulinės kovos MMA narve, o C.Nurmagomedovas įrodė, kas yra tikrasis UFC čempionas.
Kova būtų pasibaigusi tvarkingai, jei ne tai, kas įvyko iškart paskelbus nugalėtoją. Po užfiksuoto pralaimėjimo arenoje kilo piktas sąmyšis, kai čempiono titulą apgynęs rusas šoko iš narvo ir atakavo varžovo komandos narį. Tuo metu pralaimėjęs C.McGregoras buvo užpultas ringe dviejų Ch.Nurmagomedovo smogikų. Šie buvo areštuoti, o apsaugos iš arenos palydėtas airis nedalyvavo spaudos konferencijoje. Abu kovotojai kuriam laikui buvo nušalinti nuo galimybės vėl kautis ringe bei turėjo susimokėti dideles pinigines baudas. Conoras nuo pat karjeros pradžios tobulai mokėdavo įlysti į savo oponentų mintis ir jas sujaukti. Tačiau kovos metu su rusu, C. McGregoras nebuvo ramybės ir susikaupimo būsenoje kaip visada. Chabibas ir Conoras buvo priešai ne tik narve, tačiau ir gyvenime. Likus šešiems mėnesiams iki kovos, C. McGregoras su keliais bičiuliais Niujorke užsipuolė įrenginį atvykusius sportininkus atvežusį autobusą, kuriame sėdėjo Ch. Nurmagomedovas. C. McGregoro ataka Brukline buvo tik viso ko pradžia. Po to airis įžeidinėjo dagestaniečio tėvą, imtynių trenerį, o galiausiai tiek Ch. Nurmagomedovą, tiek kitus jo aplinkos žmones, išpažįstančius islamo tikėjimą, išvadino teroristais. Pro Conoro akis nepraslydo ir Chabibo „Twitter“ paskyroje įkelta vestuvių dienos nuotrauka, kuriame ruso nuotaka sėdėjo užsidengusi veidą baltu hidžabu. „Tavo žmona – rankšluostis, drauguži,“ – pašaipiai parašėC. McGregoras po nuotrauka.
Vis daugiau gerbėjų nusisuka nuo airio. Žmonių komentarai teigia, jog pinigai jį sugadino ir jo subtilūs, juokingi ir taiklūs juokeliai peraugo į žeminančius įžeidinėjimus, o jo nevaldomas elgesys ir išpuoliai rodo blogą pavyzdį jį sekančiam jaunimui.
Greičiausiai per paskutinius porą metų jo vidiniai demonai išaugo ir pasidarė didesni nei jis pats. Airis uždirbo pinigus, didesnius nei kada nors sapnavo, pelnė ne vieną, o du čempiono titulus, nenuostabu kodėl jis prarado motyvaciją, kuri kažkada stūmė jį į priekį. Per paskutinius metus padarytos klaidos ir išsišokimai už narvo ribų bei patirti pralaimėjimai su mišrių kovos menų varžovais nuvylė daugelį gerbėjų. Tačiau kaip teigė C. McGregoro treneris Johnas, jis viliasi, jog maištingasis airis grįš prie teigiamų dalykų, tokių kaip tikslo nusistatymas, nepriekaištinga darbo etika ir noras įveikti neįmanoma. Būtent šios Conoro savybės ir pakerėjo milijonus žmonių visame pasaulyje, įkvėpė jaunimą stengtis dėl ateities, niekada nepasiduoti bei tikėti, jog neįmanomų dalykų nėra. „Šios McGregoro savybės man patinka labiausiai. Apie šias jo charakteristikas aš kalbu vaikams lankydamasis mokyklose,“ – teigė Johnas Kavanagh vienoje pokalbių laidoje. Jis tiki, jog Conoras gailisi dėl visųpadarytų klaidų ir nori grįžti su trenksmu, įrodydamas pasauliui, jog jis tapo dar stipresnis ir išmintingesnis nei anksčiau.
Ši istorija yra geras pavyzdys, ką geras elgesys, susikaupimas ir motyvacija gali suteikti, o prie kokių pasekmių priveda netinkamas elgesys ir aptemdytas protas. Kiekvienas esame savo gyvenimo kalviai ir vietoj smerkimo, geriau pasimokykime ir palaikykime. Mes juk nežinome kas mūsų laukia rytoj.
Jei Jums patiko ši biografija, tikėtina, kad patiks ir sekantys tinklaraščio įrašai. Užsisakykite naujausių blogo įrašų prenumeratą, įrašę savo elektroninio pašto adresą ir vardą registracijos formoje, kuri iššoks bet kurio šios svetainės puslapio apačioje. Nuo šiol naujausius straipsnius gausite tiesiog el-paštu. Taip nepraleisite jokių svarbių naujienų.