Steve Jobs biografija. Hipis ir inžinierius. „Apple” bendraįkūrėjas
Steve Jobs „Apple” kompanijos vadovas
„Kartais aš tikiu Dievu, kartais ne, – tarė „Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobs‘as savo autobiografijos knygos autoriui Walter‘iui Isaacson‘ui. – 50/50 sakyčiau. Ypatingai daug apie Jį pradėjau galvoti tada, kai man diagnozavo vėžį. Galbūt noriu tikėti, jog egzistuoja pomirtinis gyvenimas ir visa sukaupta išmintis kažkokiu būdu nedings taip lengvai ir greitai. – S. Jobs‘as nutilo ir pridūrė. – Tai tas pats kaip įjungimo ir išjungimo ženkliukas. Vienas paspaudimas ir tavęs nebėra. Todėl man nepatinka šis mygtukas „Apple“ produktuose.“
Jobs‘as nebuvo pats protingiausias inžinierius, tačiau jis turėjo talentą sujungti meną, grožį su technologijomis ir inžinerija. Vyras puikiai suprato prekinius ženklus ir turėjo nuostabią intuiciją marketingui. Verslininkas ir jo kolegos mąstė kitaip: jie kūrė visiškai naujus įrenginius ir paslaugas, kurių vartotojai dar nežinojo, kad jiems reikia. Steve‘as sutiko su Henry Ford pasakymu, kuris teigia: „Jei būčiau klientų klausęs, ko jie nori, šie būtų paprašę greitesnio arklio, o ne mašinos“.
Kaip menas kartu su technologijomis suformavo būsimojo „Apple“ įkūrėjo pasaulėžiūrą
Steve Jobs augo mylinčioje šeimoje. Tiesa, jis buvo įvaikintas. Jo biologiniai tėvai buvo priversti jį atiduoti, nes Steve‘o senelis, mamos tėvas, neleido pasilikti vaikelio esant labai jaunam amžiui ar juolab tuoktis su iš Indijos kilusiu vaikinu.
Steve’as visuomet žinojo, jog yra įvaikintas, tačiau augant jį lydėjo įtėvių meilė, atsidavimas ir rūpestis. Vyresnėse klasėse Steve‘as buvo vienas iš protingųjų ir išmaningųjų klasės mokinių. Įdomu yra tai, jog jam patiko ir elektronika, ir literatūra. Jis neapsiribojo tik techniniais dalykais, jį domino menas. Paauglystėje jaunuolį pradėjo dominti ir dvasinis žmogaus pasaulis bei… marihuana. Vėliau sekė LSD medžiagos ir hašišas. Būsimasis inžinierius teigė, jog LSD jam parodė kitą pasaulio pusę ir padėjo suprasti, jog svarbiausia gyvenime yra ne pinigai, o nuostabių ir naudingų dalykų kūrimas. Per paskutiniuosius dvejus mokslo metus Steve‘as pasižymėjo kaip intelektualas. Vaikinas daug skaitė, ir tai buvo ne tik su elektronika susiję tekstai, o poezija ir tokie autoriai kaip Šekspyras. Jis klausėsi Bacho muzikos ir tapo vienas didžiausių mokyklos moksliukų, kuris domėjosi elektronika ir literatūra. Vėliau gyvenime Steve rimtai pradėjo domėtis rytietišku dvasingumu bei tapo vegetaru.
Lemtinga pažintis ir nebaigtas universitetas
Dar besimokydamas mokykloje Steve Jobs susipažino su Steve‘u. S. Wozniak‘u. Jo naujasis draugas buvo tikras inžinierius. Net geresnis už Jobs‘ą. Vaikinų meilė technikai juos kaip man suartino ir šie tapo neišskiriamais draugais, vėliau tapusiais ir verslo partneriais. Ši pažintis Jobs‘o gyvenime buvo viena svarbiausių, mat būtent Wozniak‘as vėliau sukurts pirmąjį kompiuterį, o Jobs‘as atras būdą kaip jį parduoti visuomenei.
Steve Jobs‘as, tėvų dėka, įstojo į brangų koledžą, tačiau po pusmečio nutarė mokslus mesti. Jaunuolis tiesiog nematė prasmės toliau studijuoti. Jis grįžo gyventi pas tėvus ir įsidarbinęs vaizdo žaidimų įmonėje, pradėjo taupyti pinigus savo išsvajotai kelionei į Indiją. Gyvenant Indijoje septynius mėnesius būsimasis verslininkas suprato, jog intuicija žmogaus gyvenime yra daug svarbiau nei intelektas. Jis stengėsi ją lavinti ir galimai šie jo potyriai bei suvokimai ateityje prisidėjo prie didelės jo kuriamų verslų sėkmės.
Tai patvirtina ir vėliau gyvenime S. Jobs‘as Stanfordo universiteto absolventams kalbėjo: „Jūsų laikas ribotas, todėl neeikvokite jo gyventi kažkieno kito gyvenimui. Nepakliūkite į spąstus dogmos, kuri liepia gyventi kitų žmonių mintimis. Neleiskite svetimų nuomonių triukšmui pertraukti jūsų vidinį balsą. Ir svarbiausia – turėkite drąsos sekti paskui savo širdį ir intuiciją. Jie kaži kokiu būdu jau žino, kuo iš tikro jūs norite būti. Visa kita – antraeiliai dalykai.“
Kaip atsirado pirmasis pasaulyje išmanusis kompiuteris
Grįžęs į Ameriką, Steve grįžo į savo senąją darbovietę, kurioje išmoko verslo pagrindų. Jis toliau bendravo su S. Wozniaku, kuris apsilankęs vienoje technologijų mugėje, pamatė prietaisą, įkvėpusį sukurti pirmąjį Apple I kompiuterį. Wozniak‘as net pats nesuprato iš kur ir kaip pas jį mintyse atsirado atskirų dalių išmaniojo kompiuterio vaizdinys, tačiau poros mėnesių eigoje, kiekvieną dieną dirbant prie naujojo prietaiso, Wozniak‘as 1975 metų vasarą, pirmą kartą istorijoje užrašė simbolį klaviatūroje ir pamatė jį kompiuterio ekrane.
Kuomet Jobs‘as pamatė draugo išradimą, netvėrė džiaugsmu ir iškart padėjo surasti trūkstamų detalių. Jis žinojo kam skambinti, su kuo tartis dėl pardavimų ir mąstė kaip šią naują technologiją paversti ne tik praktiška, tačiau ir estetiška, jog žmonės norėtų ją įsigyti.
Wozniak‘as pripažino, jog pačiam niekad nebūtų šovusi į galvą mintis pardavinėti savo kurtas technologijas. Jis tiesiog buvo per drovus. Steve Jobs‘as mąstė kitaip. Verslininko gyslelę turintis vyras matė kaip šis įrenginys gali pakeisti žmonių gyvenimus ir drąsiai ėmėsi veiksmų, siekiant jį parduoti.
Taip Jobs‘o tėvų garaže abu Steve‘ai, kartu su dar vienu draugu 1976 metais įkūrė „Apple“ kompaniją. Gavę finansavimą, jaunuoliai sukūrė Apple II kompiuterį, kuriuo laisvai galėjo naudotis visuomenė. Kompiuteris tapo labai populiarus. 23 metų Jobs‘as ir 27 metų Wozniak‘as staiga užsidirbo tiek pinigų, jog nežinojo ką su jais daryti. Vaikinai tapo Silicio slėnio įžymybėmis.
Nuopuolis
Dešimt metų „Apple“ įmonė augo ir plestėjo. Abu Steve‘ai tapo turtingais verslininkais. Tačiau tik bendrovei išleidus savo geriausią kūrinį – „Macintosh“, sulaukęs 30 metų Steve‘as Jobs‘as buvo atleistas iš savo paties kompanijos. Klausimas – kaip tave gali atleisti iš įmonės, kurią pats įkūrei?
Kuriant „Macintosh“ kompiuterį, Steve‘o standartai kilo vis aukščiau ir aukščiau. „Jis nepateisindavo jokių blogų naujienų. Kasdien tikėjosi tik pačių geriausių rezultatų. Tai padaryti kas dieną būdavo tiesiog neįmanoma,“ – kalbėjo „Apple“ vadovas J. Sculley dokumentiniame filme apie Steve‘ą. Jis ne visuomet gražiai elgėsi su savo darbuotojais, dažnai pratrūkdavo rėkti, jei šie neįvykdydavo tokių rezultatų, kokių S. Jobs‘as tikėjosi. „Kartą darbuotojas dirbo 25 valandas iš eilės, jog suspėtų atlikti jam priskirtą užduotį, tačiau Steve‘as nenorėjo į tai net pažiūrėti. Darbas, jo nuomone, buvo tiesiog per prastas,“ – kalbėjo J. Sculley. Kai kurie žmonės išėjo iš darbo, nes nepajėgė dirbti su S. Jobs‘u.
Vėliau publikai buvo pristatytas revoliucinis „Macintoch“ kompiuteris. Publika dėl jo ėjo iš proto. Naujasis išradimas atrodė puikiai, tačiau jam trūko funkcionalumo ir programinės įrangos. Pardavimai nebuvo tokie dideli, kokie tikėtąsi. „Steve‘o darbas, kuriant „Macintoch“ mums kainavo didelius pinigus, – teigė vienas iš buvusių „Apple“ kompanijos darbuotojų. – Mums reikėjo labiau subrendusio ir patyrusio žmogaus. Kadangi mes buvome vieša kompanija, mums reikėjo rodyti visus skaičius: pardavimo, produktų gamybos ir pan.“ „Apple“ atsidūrė prastoje situacijoje. Pajutęs, jog prieš jį kažkas rezgama, Steve surengė darbuotojų susitikimą ir tiesiai šviesiai paklausė, ar šie norėtų, jog įmonei vadovautų J. Sculley, ar jis. Jobs‘o nuostabai darbuotojai pasirinko J. Sculley.
„Viskas, kas buvo viso mano sąmoningo gyvenimo prasmė, dingo, – kalbėjo S. Jobs‘as Stanfordo universitete, prisimindamas šiuos laikus. – Keletą mėnesių nežinojau ką veikti. Jaučiau, kad nuvyliau buvusią verslininkų kartą – kad pamečiau estafetės lazdelę, kai man ją perdavinėjo. Aš susitikau su „Apple“ vadovais ir bandžiau atsiprašyti už tai, ką pridirbau. Tai buvo viešas pralaimėjimas. Tačiau kažkas manyje ėmė lėtai aiškėti – aš vis dar mėgau tai, ką dariau. Įvykių eiga „Apple“ pakeitė viską. Aš buvau atstumtas, bet vis dar mylėjau savo darbą. Galiausiai nusprendžiau pradėti viską nuo pradžių.“
„Steve niekada nelaikė savęs tik verslininku. Jis tikėjo, jog yra menininkas, revoliuciją pasaulyje sukeliantis žmogus. Jis tikėjo, jog sukurs produktą, kuris pakeis žmonių gyvenimus“
Nauja pradžia – „NeXT“ ir „Pixar“
Įkalbėjęs penkis geriausius „Apple“ darbuotojus išeiti dirbti kartu, Stev‘as 1985 metais įkūrė naują kompaniją, pavadinimu „NeXT“. Naujai įkurtoje įmonėje vyras siekė sukurti geriausią ir tobuliausią kompiuterį. Jis taip pat norėjo, jog naujosios įmonės darbuotojai gerai sutartų ir atmosfera būtų visai kitokia nei buvo „Apple“. „NeXT“ turėjo būti visomis prasmėmis tobula kompanija, kuri pakeistų pasaulį. „Steve niekada nelaikė savęs tik verslininku. Jis tikėjo, jog yra menininkas, revoliuciją pasaulyje sukeliantis žmogus. Jis tikėjo, jog sukurs produktą, kuris pakeis žmonių gyvenimus,“ – teigė vienas iš Steve‘o pažįstamų.
Vis dėlto sukūręs naująjį juodo dizaino kompiuterį, Steve‘o svajonė ir vėl neišsipildė. Pasirodo, mažai kas norėjo pirkti šį brangų produktą. Jobs‘as suprato, jog bankrotas jau kvėpuoja „NeXT“ įmonei į nugarą. Tačiau žmonių ir pirkėjų dėmesį patraukė ne pats kompiuteris, o tobulai veikianti programavimo sistema, kurios dėka kompiuteris gebėjo atlikti daug funkcijų. Taigi įmonė pradėjo prekiauti ne tik kompiuteriais, tačiau ir programine sistema.
Sekančiais metais, Steve‘as įkūrė dar vieną kompaniją. 1986 metais Steve’as Jobs‘as nusipirko „Computer Division” įmonę iš režisieriaus George’o Lucaso ir įsteigė nepriklausomą bendrovę „Pixar“. Steve‘as visada žavėjosi Holivudu ir svajojo kokiu nors būdu tapti jo dalimi. Jis pasamdė animatorių iš Disneyland‘o ir pradėjo kurti trumpus 1 – 2 minučių video įrašus. Šie trumpi filmukai buvo tobuli ne tik iš techninės pusės, tačiau ir iš kūrybinės pusės. Pirmas „Pixar“ animacinis filmas, pavadinimu „Žaislų istorija“ pasirodė 1995 metais. Jis tapo tikra sensacija.
Praėjus dešimtmečiui nuo jo atleidimo iš paties sukurtos įmonės „Apple“, Steve‘as buvo išleidęs beveik visus sukauptus pinigus savo dviems startuoliams – „Next“ ir „Pixar“. Tačiau 1995 metais animacinis filmas „Žaislų istorija“ atsidūrė filmų viršūnėje ir uždirbo 365 milijonus dolerių. „Pixar“ sukūrė visiškai naują, be galo sėkmingą filmų žanrą – CG animaciją. Kompanija iš privačios tapo viešąją ir pavertė Stebe‘ą Jobs‘ą milijardieriumi.
Sugrįžimas į „Apple“. Istorijos kūrimas
Metai, kuriuos Steve‘as praleido kurdamas naują gyvenimą po „Apple“ atleidimo, buvo vieni sunkiausių jo gyvenime. Vis dėlto juose buvo daug kūrybos, savianalizės ir laimės šeimyniniame gyvenime. Steve‘as Jobs‘as vedė ir susilaukė trijų vaikų (jis, beje, turi dar vieną dukrą iš ankstesnės draugystės – Lisa Brennan Jobs).
Per visus dešimt metų, kuomet „Apple“ kompanija dirbo be Steve‘o vidiniai nesutarimai vis dar nebuvo nurimę. John Sculley, kuris pakeitė Steve‘ą Jobs‘ą po jo atleidimo, dokumentiniame filme prisipažino, jog per lemtingąjį susitikimą, kurio metu jie rinkosi kas vadovaus kompanijai, buvo priimtas neteisingas sprendimas. „Steve Jobs turi talentą, kurio niekas nesugebėjo pakeisti. Komanda priėmė prastą sprendimą jį atleisdami. Mums tiesiog reikėjo išmokti su Steve‘u susibendrauti, o ne jį išmesti“. „Apple“ įmonės darbuotojai paprašė S. Jobs‘ą grįžti ir jis 1976 metais vėl tapo savo įkurtos įmonės vadovu.
„Apple“ buvo tiek susikoncentravusi konkurencijos lenktynėse su „Microsoft“, jog pamiršo savo misiją. Steve‘as padėjo įmonei prisiminti apie ką yra ši kompanija ir koks jos tikslas. Ilgus metus laikyta didžiausia konkurentė „Microsoft“ nutarė padėti „Apple“ ir investavo į kompaniją apie 150 milijonų dolerių bei kartu sukūrė programinę įrangą – Microsoft 1998. Jobs’as turėjo puikų marketingo specialisto mąstymą. Jo naujai sukurta reklaminė kompanija „Mąstyk kitaip“ sužavėjo publiką. Šie du žodžiai tapo „Apple” įmonės atgimimo šūkiu. Reklama buvo skirta ne tik pirkėjams, tačiau ir kompanijos darbuotojams. Steve‘as nenorėjo konkuruoti su „Microsoft“, jis taip pat nenorėjo sekti kiekvieno IBM žingsnį, jis norėjo mąstyti visiškai kitaip nei visi kiti ir skatino nebijoti to daryti visus savo įmonės darbuotojus.
Netrukus į rinką išėjo naujasis „Apple“ produktas – „iMac“. Šis kompiuteris tapo tikra sensacija. Vieni įsimintiniausių „Apple“ gerbėjams, ko gero, buvo 2001 metai, kai S. Jobs‘as pristatė muzikos grotuvą „iPod“, suteikusį galimybę nešiotis „tūkstantį dainų savo kišenėje“. Per vėlesnius dešimt metų „iPod“ baltos ausinės ir valdymo mygtukai, ko gero, tapo labiau įprastu reginiu negu rankiniai laikrodžiai. Tais pačiais metais Jobs‘as nusprendė atidaryti „Apple“ parduotuves. Tokiu būdu pirkėjai lengvai ir greitai galėjo nusipirkti ir išbandyti savo prekes.
Visi kompanijos naujų produktų pristatymai virto dideliais ir labai laukiamais renginiais. Steve‘as turėjo puikius ”šoumeno” įgūdžius. Jis mėgdavo pristatyti produktus publikai, komandai dar nebaigus jų kurti. Visi turėdavo plušėti iki paskutinio prakaito lašelio, jog suspėtų pabaigti darbus iki pažadėtos datos, išlaikant tobulą prekės kokybę. S. Jobs‘as puikiai mokėjo paveikti žmonių emocijas, jis taip pristatydavo prekes, jog visi norėdavo juos įsigyti nesvarbu už kokią kainą.
„Jeigu jūs gyvenate kiekvieną dieną taip, lyg ji būtų paskutinė, vieną dieną jūs būsite teisus“
Liga
2004 metais „Apple“ kompanija klestėjo, tačiau Steve Jobs asmeniniame gyvenime vyko didelės permainos. Savo darbuotojams vyras išsiuntė el. laišką, kuriame prisipažino, jog prieš mėnesį jam buvo diagnozuotas vėžys. Jis kaip tik sveiko po sėkmingai atliktos operacijos ir pažadėjo greitai grįžti.
Ligai pasitraukus, Steve grįžo į darbus ir 2007 metais pranešė publikai apie ilgai kurtą ir puoselėtą naują „Apple“ produktą – „Iphone“ mobilųjį telefoną. „Apple“ užkariavo telefonų rinką. Šiandien pasaulyje liko vos keli žmonės, kurie nežino, kas yra „iPhone“ telefonas.
Vis dėlto, ligos neapleido Steve‘o ir toliau. 2008 per vieną iš produkto pristatymo renginių susirinkusieji pirmą kartą pastebėjo pasikeitusį S. Jobs‘o kūną. Jis atrodė labai lieknas, žmonės pradėjo spėlioti ar vėžys, kurį vyras sėkmingai išsigydė, negrįžo. Kompanija neužilgo pranešė, kad vyras dėl sveikatos problemų laikinai pasitraukia iš „Apple“ vadovo pareigų. Steve‘as Jobs‘as buvo sėkmingai atlikta kepenų transplantacijos operacija, tad 2009 metais jis vėl pasirodė viešame renginyje, kuriame prisipažino, jog vos nemirė belaukdamas kepenų donoro. Nuo to laiko verslininkas tapo organų donorystės ambasadoriumi. Jobs‘as kaip ir seniau visu pajėgumu pasinėrė į darbus. Tačiau neilgam.
Paskutinis didysis Steve‘o „Apple“ produkto pristatymas įvyko 2010 metais. Jis pasauliui pristatė pirmąjį „iPad“ –planšetinį kompiuterį lietimui jautriu ekranu ir pasitraukė iš kompanijos vadovo pareigų. 2011 metais Steve Jobs apsuptas artimųjų mirė savo namuose.
Pabaigai
Ankstyvoje jaunystėje S. Jobs‘o dėmesį patraukė vieno žurnalo viršelio nuotrauka – kelias brėkštant rytui. Po ja buvo tokie žodžiai „Likite alkani. Likite beprotiški.“ Tai buvo leidinio atsisveikinimas su skaitytojais. Steve‘as visada sau to linkėjo. Jis to linkėjo ir savo darbuotojams ir gerbėjams.
Likite alkani. Likite pamišę.
STEVE‘O JOBS‘O GYVENIMO PATARIMAI
- Steve‘as vienoje TV laidoje prisipažino, jog jo verslo modelis yra paremtas „The Beatles“ muzikinės grupės konceptu. Grupėje buvo keturi jaunuoliai, kurie padėjo ir patarė vienas kitam, jie kūrė nuostabią muziką. Tačiau, kai jie išsiskirstė, jų muzika nebebuvo tokia puiki, kokia buvo prieš tai. S. Jobs‘as įsitikinęs, jog sėkmingai kompanijai reikia daugiau nei vieno žmogaus. Tai komandinis darbas.
- Sukurti prekę ar paslaugą, kuria žmonės norės naudotis ir kuri darytų įtaką žmonių mąstymui, žvilgsniui į pasaulį.
- Panaudoti savo patirtį ir išmoktus dalykus ateities planams įgyvendinti. „Pasišalinęs iš koledžo studentų sąrašų, nelankiau privalomų paskaitų, tad užsirašiau mokytis kaligrafijos, – teigė S. Jobs‘as. – Aš sužinojau apie „serif“ ir „sans serif“, apie skirtingus tarpus tarp raidžių kombinacijų, apie tai, kas tipografiką daro nuostabią. Tai atrodė tikrai nepravers mano gyvenime. Tačiau po dešimties metų, kai mes dirbome su pirmuoju „Macintosh“ kompiuteriu, visa tai pravertė. Ir „Makas“ tapo pirmuoju kompiuteriu su gražia tipografika. Jeigu nebūčiau užsirašęs į tą kursą koledže, „Makas“ niekada nebūtų turėjęs proporcingų šriftų. Žinoma, tada negalėjau sujungti visų taškų į vieną, bet po dešimties metų viskas tapo aišku.“ Taigi, jūs negalite sujungti savo patirtų dalykų, žiūrėdami į priekį, tačiau jūs galite sujungti viską į vieną, žvelgdami atgal. Todėl jums teks pasitikėti tais patyrimais, kuriuos jūs kaip nors susiesite ateityje. Jums teks į ką nors atsiremti: į savo charakterį, gyvenimą, išmokas pamokas – ką tik norite.“ Toks požiūris pakeitė S. Jobs‘o gyvenimą.
- Nebijokite nesklandumų ir skaudžių gyvenimo pamokų. Atleidimas iš „Apple“ buvo geriausia, kas Steve‘ui galėjo nutikti. Jis išsilaisvino ir įžengė į patį kūrybingiausią savo gyvenimo periodą. Per penkerius metus jis įkūrė kompanijas „NeXT“ ir „Pixar“. Jis įsimylėjo nuostabią moterį, kuri tapo jo žmona. Steve‘as buvo įsitikinęs, kad nieko iš viso to nebūtų nutikę, jeigu jo nebūtų atleidę iš „Apple“. Vaistai buvo kartūs, bet pacientui padėjo.
- Mėgti savo darbą. „Aš įsitikinęs, kad vienintelis dalykas, kuris man padėjo tęsti veiklą visus šiuos metus, buvo tai, kad aš ją mėgau, – teigė S. Jobs‘as. – Jums reikia atrasti tai, ką jūs mėgstate. Bet kokio sveiko proto žmogus ilgai nesistengs ir nedės papildomų pastangų dėl darbo, kurio jis nemyli. Tuo ir skiriasi „sėkmingi žmonės“ nuo tų, kurie pasidavė. Jūsų darbas užims didelę dalį gyvenimo, ir vienintelis būdas būti visiškai patenkintam – daryti tai, kas, jūsų galva, turi vertę. Jeigu jūs dar neradote savo veiklos – ieškokite. Nesustokite. Kaip būna su visais širdžiai mielais darbais – jūs suprasite, kai atrasite. Todėl ieškokite tol, kol rasite. Nesustokite.“
- Nedirbkite tik dėl pinigų. „Man visuomet labiausiai rūpėjo kompanija, darbuotojai ir produktai, kuriuos kūrėme ir tai, kaip prekės padės žmonėms išspręsti tam tikrą problemą“ – ne kartą teigė Steve‘as. Jam pinigai buvo svarbūs, tačiau dar ankstyvoje jaunystėje jis suprato, jog svarbiausia yra prasmė ir vertė, kurią jis gali suteikti.
- Marketingo svarba. Jūsų įmonės marketingas turi atsakyti klientams į klausimą apie ką yra jūsų veikla ir kokios yra jūsų vertybės. Sėkmingiausių kompanijų reklamose niekados nekalbama apie produktus ir kokie jie yra nuostabūs. Jose yra gvildenama kokia nors problema ar aprašomas pasakojimas apie visiems būdingas jautrias problemas. „Mes nekuriame tiesiog mažas dėžutes, kurios padeda žmonėms komunikuoti, – teigė Steve‘as. – „Apple“ įmonėje mes tikime, jog žmonės, kurie turi aistrą kuriam nors dalykui, gali pakeisti pasaulį.“ Būtent tai ir yra „Apple“ kompanijos esmė ir pagrindinės vertybės.
Lietuviškai įgarsintą Walter Issacson parašytą knygą apie Steve Jobs galite perklausyti štai čia.
Įsigyti popierinę knygos versiją čia.
P.S. Man labai malonu, jog jūs skaitote ir dalinatės mano tekstais su savo draugais! Mano tikslas – nesustoti kurti įkvepiantį turinį, kad visuomet turėtumėte ką įdomaus pažiūrėti, pasisemti įkvėpimo ir linksmai bei turininkai praleisti laisvalaikį. Su jūsų pagalba galėčiau skirti daugiau savo laiko istorijų kūrimui ir aprašymui, tad, jei norite prisidėti prie tolimesnio filmų turinio kūrimo, galite tai padaryti, tapę mano Patreon remėjais.
Patreonai gaus ne tik visą šį turinį, tačiau ir papildomai sukurtus, greitai pasirodysiančius naujus ir detaliai aprašytus filmų paketus įvairiomis temomis bei el. knygą “4 tikros žymių žmonių biografijos”. Paramą aš priimu kaip palaikymą ir padrąsinimą kurti straipsnius toliau. AČIŪ jums už galimybę daryti tai, kas man (ir tikiuosi jums) teikia malonumą ir yra įdomu.